15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal http://senizbas.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

ETKİNLİKLER

· “İstisnai Buluşmalar” Okuma Etkinliği ·
Tülin Özen, Yiğit Özşener, Ayça Güçlüten
29 Şubat 2020

Ayça Güçlüten’in Kasım 2019’da İthaki Yayınları tarafından yayımlanan dördüncü kitabı “İstisnai Buluşmalar”dan seçilmiş bölümler 29 Şubat Cumartesi günü Robinson Crusoe Kitabevi’nde Şeniz Baş moderatörlüğünde Tülin Özen ve Yiğit Özşener tarafından okundu. Okuma sonunda Ayça Güçlüten katılımcıların sorularını da cevapladı. 

Yazar Adayının Yol Haritası
Sevengü Sönmez, Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan
4 Kasım 2019

KalemKahveKlavye ve Yazım Kılavuzu işbirliğiyle hazırlanan “Yazar Adayının Yol Haritası” söyleşi serisinin ikincisi 4 Kasım 2019 Pazartesi günü 38. İstanbul Kitap Fuarı’nda gerçekleştirildi.

Yazar Adayının Yol Haritası
Çiğdem Aldatmaz, Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan
28 Eylül 2019 


Yazım Kılavuzu ile KalemKahveKlavye’nin organizasyonu ve Olmadık Projeler Atölyesi’nin ev sahipliğinde yazar ve editör Çiğdem Aldatmaz, “Yazar Adayının El Kitabı” adlı, alanında bir ilk olan e-kitabın yazarları Şeniz Baş ve Koray Sarıdoğan bu sorulara yanıt aramak için konuklarla bir araya gelerek deneyimlerini aktardılar ve konuklardan gelen soruları yanıtladılar..

Fosforlu Cevriye Üzerinden Suat Derviş’i Tanımak
Şenay Gürler, Şeniz Baş, Pınar Akseki
23 Nisan 2019

Suat Derviş yıllar sonra küllerinden doğmuş, tekrar hatırlanarak hak ettiği yeri bulmuş bir yazar. Fosforlu Cevriye ise onun en bilinen ama filmlerde, dizilerde her yönüyle tanıtılmamış karakterlerinden. Bu etkinlik ile Fosforlu Cevriye’yi ete kemiğe büründürüp, kendi ağzından hayat hikâyesini ve kim olduğunu dinledik. Yazım Kılavuzu moderatörlüğünde İthaki Akademi’de gerçekleştirilen etkinlikte Fosforlu Cevriye’yi Şenay Gürler canlandırdı.

“Sezgin Kaymaz ile Yazarın Yolculuğu”
Sezgin Kaymaz, Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan
2 Mart 2019 Cumartesi

Nefha, Kün, Lucky, Farfara, Bakele, Geber Anne gibi daha birçok kitabın yazarı Sezgin Kaymaz’ın konuk edildiği söyleşi, KalemKahveKlavye ve Yazım Kılavuzu’nun hazırladığı “Bir Yazarla Birlikte Yol Almak: Türkiye’de Yazar-Yayıncı/Okur İlişkisi” dosyasının paralelinde düzenlendi. Söyleşinin moderatörlüğünü Yazım Kılavuzu’ndan Şeniz Baş ve KalemKahveKlavye’den Koray Sarıdoğan’ın üstlendi.

“Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi”
Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak,
Şeniz Baş, Yankı Enki
16 Kasım 2018 Cuma

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen söyleşi, 5 Mayıs 2018’deki aynı konulu söyleşinin ve KalemKahveKlavye’de yayınlanan dosyanın devamı niteliğinde. Koray Sarıdoğan’ın moder​atörlüğünü üstlendiği söyleşide Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak, Şeniz Baş ve Yankı Enki konuşmacı olarak yer aldılar.

“Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi”
Funda Özlem Şeran, Galip Dursun,
Nazlı Berivan Ak, Tevfik Uyar
5 Mayıs 2018

Yazım Kılavuzu ve KalemKahveKlavye işbirliğiyle hazırlanan ve Olmadık Projeler Atölyesi evsahipliğiyle gerçekleşen panelin moderatörlüğünü Koray Sarıdoğan üstlendi. Panele Funda Özlem Şeran, Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak ve Tevfik Uyar konuşmacı olarak katıldı.