15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal http://senizbas.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

“SÜPER KAHRAMAN” SERİSİ

Süper Kahraman / Görünmez Dünyanın Sırrı

Mehmet Kuzey, sevdikleri için kısaca Memokuzu ya da bir süper kahraman adayı olarak MK okuyan, araştıran, kendine koyduğu hedefler için uğraşan bir çocuk. En büyük hayali ise Süper Kahraman olmak! Okuduğu kitaplardan, seyrettiği dizilerden ve hatta çizgi romanlardan süper kahraman nasıl olunur öğrenmeye çalışıyor. Ve bir gün eline ilk süper kahramanlık denemesini yapmak için fırsat geçiyor. Bilinmeyen güçler tarafından silinmiş bir köyü ve sakinlerini geri getirme görevi, yine görünmeyen “Bay Ses” tarafından kendisine veriliyor. Süper Kahraman Memokuzu işi zor ama yalnız değil; “Bay Ses”, “ Kırmızı Saçlı Ses”, boya kalemleri, sözlük, matematik ödevi ve bir kalemtıraş ona yardım ediyor. Nasıl mı? Hepsi Süper Kahraman kitabında!

Süper Kahraman serisi interaktif özelliği ile çocukları hikâyeleştirme, şifre çözme, dil kullanımı gibi becerilerini kullanarak maceraya katılmasını sağlar.

Künye:
İlk Basım Tarihi: 01/08/2018
Baskı Sayısı: 1
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 15×21
ISBN: 978-605-08-2886-3
Yaş: 8+
Ders: Türkçe
Kavram: Akıcı Okuma, Arkadaşlık, Dünya ve Çevre, Sözlü İletişim
Yayınevi: Timaş Çocuk

Süper Kahraman / Avatarların İstilası 

O bir süper kahraman olduğunu farkında olmayan süper kahraman. O bir Memokuzu. O bir MK. Süper kahraman olmanın öyle kolay olmadığını, maceraların onu tatilde bile bırakmayacağının ise farkında değil! Ta ki evlerinin kapısı çalınıp da Bay Ses ve Kırmızı Saçlı Ses’i karşısında görene kadar.

Üç köprülü şehrin denizlerinde garip araçlar görülmeye, balıkçı motorları ortadan kaybolmaya başlamıştır. Bilim insanları çaresiz, şehirde yaşayanlar şaşkındır. Sırlar, gizemler, kaybolanlar denilince de akla bir tek süper kahraman gelir; Memokuzu. Ama bu sefer işi biraz daha zor, karşısında çok zeki, her türlü olasılığı hesaplayan, tuzaklı oyunlar hazırlayan bir yapay zekâ var. Ama yapay zekânın da işi zor, çünkü her türlü sorunu çözmeye programlanmış zekâda bir süper kahramanla daha önce karşılaşmadı.

Memokuzu’nun bu macerada onun kadar zeki, heyecanlı, hızlı yardımcılara ihtiyacı var.

Haydi sevgili okur,
DÜŞÜN, ÜRET, YAZ.
Süper Kahraman’a yardım et!

Süper Kahraman serisi interaktif özelliği ile çocukları hikâyeleştirme, şifre çözme, dil kullanımı gibi becerilerini kullanarak maceraya katılmasını sağlar.

··KİTABIN ETKİNLİK DOSYASI İÇİN TIKLAYIN··

Künye:
İlk Basım Tarihi: 01/08/2019
Baskı Sayısı: 1
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 15×21
ISBN: 978-605-08-3079-8
Yaş: 8+
Ders: Türkçe, Matematik
Kavram: Akıcı Okuma, Arkadaşlık, Dayanışma, Dostluk, Dünya ve Çevre, Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme, Gözlem, Hayal Gücü, Kendini İfade Etme, Liderlik, Mücadele, Problem Çözme, Sebep Sonuç İlişkisi, Sözlü İletişim, Yaratıcı Düşünme, Yeniliğe AçıklıkYayınevi: Timaş Çocuk

Süper Kahraman Tanıtım Filmi